Velikonoční sborový dopis

26. března 2012 v 21:47 |  Sborové dopisy
Velikonoce 2012

Milí bratři a sestry,

zdravíme Vás v tomto předvelikonočním čase. Velikonoční svátky nám vždy znovu připomínaji, že žijeme z Ježíše Krista, a ne sami ze sebe. On je naší nadějí. On za nás zemřel i pro nás vstal. V Ježíšově příběhu se naplnilo to, co již dávno ohlašovali proroci:

On nemoci naše vzal, a bolesti naše vlastní on nesl,
my však domnívali jsme se, že jest raněn, a ubit od Boha i strápen.
On pak raněn jest pro přestoupení naše, potřín pro nepravosti naše;
kázeň pokoje našeho na něj vzložena, a zsinalostí jeho lékařství nám způsobeno.
Iz 53. 4-5


Člověk snad vždy zápasil s bolestí, s nemocí, se svojí vinou a hledal uzdravení, odpuštění a záchranu života. Naše současnost se zdá být v mnohém snadnější, pohodlnější a bezpečnější. I dnes však víme, co je to bolest a nemoc. I nás trápí naše viny. I my se ptáme, jaký má náš život smysl. I my toužíme po odpuštění a po spáse. V našem zmateném světě nás mnozí přesvědčují, že si máme pomoci sami.
Nedejme se ale zmást. Křesťanská víra nás učí něco jiného: Svoji záchranu nemáme ve své ruce. Věříme v Ježíše Krista. K němu se modlíme. On bere naše bolesti na sebe. On uzdravuje naše nemoci. On trpí za naše nepravosti. Věříme, že on je náš Spasitel. Tak rozumíme i Ježíšovu velikonočnímu příběhu, jeho utrpení, smrti na kříži i vzkříšení. Je to příběh oběti pro naši spásu. Kristova oběť tiší naši bolest, uzdravuje naše nemoci, odpouští naše hříchy a zachraňuje nás i ze smrti.Kristovo vzkříšení je Boží rehabilitace Ježíšova utrpení a jeho oběti. Proto máme naději. Přestože náš život je třeba všelijak bolestný, neslavný či neúspěšný. Nevěříme totiž v sebe, ale věříme v Ježíše Krista. Svoji víru i naději budeme o velikonočních svátcích prožívat také společně při svátečních shromážděních, ke kterým Vás upřímně zveme. V našem sboru v Kovánci se budou konat takto:
na Velký pátek 6. dubna v 18.00 hod. (bohoslužby s večeří Páně, káže br. farář Josef Kejř)
na Boží hod velikonoční 8. dubna v 8.30 hod. (bohoslužby s večeří Páně, káže br. farář Josef Kejř)

Chceme Vás také informovat o některých změnách. Ke konci roku 2011 ukončil svoje působení ve sboru br. farář Michal Šimek. Děkujeme mu za všechnu službu kazatelskou i pastorační a ovšem také za péči o opravu kostela v Kovánci. Administrátorem sboru byl jmenován br. farář Václav Hurt z Mladé Boleslavi. Sbor má také nové webové stránky: http://kostelkovanec.blog.cz/ Služby Boží se konají jako dříve první a třetí neděli v měsíci v 8.30 hod. První neděli v měsíci je pro děti také nedělní škola.
Staršovstvo rovněž připravilo volbu br. kazatele Josefa Kejře z Mělníka za jáhna. Volba se uskuteční na výročním sborovém shromáždění, které se bude konat v Kovánci v neděli 1. dubna v rámci bohoslužeb (začátek v 8.30 hod.). K tomuto shromáždění Vás srdečně zveme.


O Velikonocích začíná tradiční sbírka na Jeronýmovu jednotu. Je to stavební fond na opravy našich církevních budov. Náš sbor obdržel v minulých letech z JJ na opravy kostela dar i půjčku. Proto vám sbírku JJ velmi doporučujeme. Svůj dar můžete složit v hotovosti po nedělních bohoslužbách nebo převést na účet sboru; vzdálenějším pak přikládám složenku.
Buďte zdrávi a držte se křesťanské víry a naděje. Nechť jsou Vaše Velikonoce naplněny radostí a pokojem.

Jan Šimonek, kurátor Václav Hurt, administrátor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama